Polski sklep internetowy oraz polskie sklepy w Niemczech

W Niemczech znajdziemy ogromną ilość sklepów, marketów i centrów handlowych. Niestety pomimo ich ogromnego asortymentu, często nie jesteśmy w stanie dostać w nich pewnych produktów, popularnych w Polsce. W tym wpisie powiemy sobie o polskich sklepach internetowe w Niemczech oraz o miejscach, gdzie znajdziemy tradycyjne sklepy z polskimi produktami.

Polski sklep internetowy – Niemcy

Biorąc pod lupę polskie sklepy internetowe w Niemczech, na pierwszym miejscu plasuje się Polski Market (www.polskimarket.de). Znajdziemy w nim bardzo dużą ilość polskich produktów, takich jak: nabiał, pieczywo, wędliny, przetwory oraz dania gotowe. Sklep w swym bogatym asortymencie posiada również chemie, drogerie oraz produkty multimedialne jak filmy, e-booki oraz książki. Sklep oferuje dostawę towaru na terenie całych Niemiec. Kolejnym polskim sklepem internetowym na terenie Niemiec jest Pol-Markt (www.pol-markt1.de). Tutaj oferta jest już dużo bardziej uboga. Sklep oferuje praktycznie tylko polskie wędliny i słodycze. Natomiast zdecydowanym plusem jest tutaj darmowa przesyłka, z której możemy skorzystać gdy kwota naszych zakupów przekroczy 50 Euro.

Sklepy internetowe w Polsce, oferujące wysyłkę za granicę

Kolejne sklepy internetowe, o których chcemy powiedzieć – nie znajdują się na terytorium Niemczech. Mimo tego oferują swoim klientom, dostawę towaru za granicę – w tym do Niemiec. Co prawda ceny towarów są w nich nieco mniejsze niż w sklepach, które wymieniliśmy wcześniej, to jednak cena za przesyłkę będzie w nich już zdecydowanie wyższa. Pierwszym, który chcemy polecić jest BDsklep (www.bdsklep.pl), z bardzo bogatą ofertą polskich produktów. Następnym polecanym przez nas e-sklepem jest DoDomku (dodomku.pl) – zapewnia on szeroką ofertę dobrej jakości produktów w atrakcyjnych cenach.

Polskie sklepy w Niemczech

Wbrew pozorom w Niemczech znajdziemy również polskie sklepy. Przeważnie w każdym większym mieście, funkcjonuje przynajmniej jeden sklep z polskimi produktami. Bywa, że w dużych miastach jest ich znacznie więcej np. w samym Berlinie mamy obecnie sześć polskich sklepów.

Jak znaleźć polski sklep w swojej okolicy? Z pomocą przychodzi nam wyszukiwarka www.znajdz.de – dzięki niej z łatwością wyszukamy adresy poszczególnych organizacji na terenie Niemiec. Wystarczy że na stronie głównej serwisu wybierzemy miasto, w którym przebywamy, a w kategorii zaznaczymy opcje polski sklep. W rezultacie otrzymamy listę sklepów z ich dokładnymi adresami.

Handel obwoźny w Niemczech

W niektórych niemieckich marketach można znaleźć całe sekcje, lub po prostu regały z Polskimi produktami. Oprócz tego bardzo dobrze ma się również handel obwoźny. Obwoźne sklepy spotkać możemy najczęściej przy okazji uczestniczenia w niedzielnych Mszach Świętych, w parafiach oraz Polskich Misjach Katolickich. Tam, prosto z samochodu, będziemy mieli możliwość kupienia polskich produktów. Można również poprosić sprzedawców o sprowadzenia na miejsce, jakiejś konkretnej rzeczy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *