Praca dla kobiet Niemcy

Praca w Niemczech dla kobiet, na ten przykład dla pokojówki, to przede wszystkim bardzo duży wysiłek fizyczny. Przeciętnie wykwalifikowana pokojowa podczas 8 godzinnego dnia pracy potrafi posprzątać około 20 pokoi. Średnio podczas jednej godziny są to 3 lub 4 pokoje z chwilą na krótką przerwę w pracy.

Praca dla kobiet Niemcy

Łącznie mamy około 20 minut na posprzątanie jednego pokoju gdzie w tak krótkim czasie pokojowa musi przebrać pościel na jednym lub kilku łózkach, wytrzeć kurze ze stołów, szafek, telewizorów, parapetów i innych znajdujących się w pokoju przedmiotów. Następnie musi zdarzyć umyć na błysk łazienkę w tym prysznic, wannę, WC, umywalki, lustra, baterie, wieszaki oraz inne znajdujące się w łazience przedmioty. Poza tym ma obowiązek opróżnić wszystkie kosze na śmieci i wymienić w koszach worki, schować wszelkie koce lub poduszkę do miejsc do tego przeznaczonych, uzupełnić brakujące dodatki jak, gazety, kawy, herbaty, mydła, szampony, ręczniki, serwetki.
Co więcej musi także odkurzyć pokój.

Ten typ pracy dla kobiet w Niemczech, jest pracą bez wytchnienia – kończąc sprzątać jeden pokój natychmiast w podobnie szybkim tempie- pokojówka musi zacząć sprzątać kolejny.

Pokojówki hoteli o wysokim standardzie są zaopatrzone w odpowiedni strój, musza mieć nienaganna prezencje, znać przynajmniej jeden język obcy (Ciężko jest znaleźć tego typu pracę bez znajomości języka).

„Praca w Niemczech dla kobiet – w hotelach liczy się precyzja i dokładność oraz wytrzymałość fizyczna i dobre zdrowie.”

Praca Niemcy dla kobiet, ciężka?

Każda pokojowa jest zaopatrzona w wózek, na którym ma potrzebne do pracy rzeczy- jak płyny, proszki i wszystko to, co potrzebne jest do doprowadzenia pokoju do czystości.

Pościel musi być gładko i równo ułożona, ręczniki równo poskładane, meble i inne rzeczy wytarte na błysk, na szybach i lustrach nie może być żadnych smug ani tym bardziej drobnych plamek.

Praca dla kobiet w Niemczech (w hotelach), jak już wspomniałem wcześniej trwa kolo 8 godzin, nieraz podzielna jest na zmiany. Wynagrodzenie za tak ciężkie zajęcie zwykle nie jest wyższe niż najniższa krajowa.