Praca dla kobiet, Niemcy – na czym polega praca pokojówki?

Tematem dzisiejszego wpisu jest praca dla kobiet na terenie Niemiec – a dokładniej mówiąc, praca w zawodzie pokojówki. Powiemy sobie tutaj jak wygląda praca pokojówki, na jakie możemy liczyć zarobki oraz na co musimy uważać i o czym wiedzieć podejmując się tego zajęcia.

Praca dla kobiet Niemcy – Pokojówka!

Praca w Niemczech dla kobiet, jaką jest bycie pokojówką, to przede wszystkim bardzo duży wysiłek fizyczny, związany ze sprzątaniem. Przeciętnie wykwalifikowana pokojówka, podczas 8 godzinnego dnia pracy, potrafi posprzątać około 20-stu pokoi. Średnio podczas jednej godziny są to 3 lub 4 pokoje – z chwilą na krótką przerwę w pracy. Łącznie mamy około 20 minut na posprzątanie jednego pokoju. W tak krótkim czasie pokojówka musi przebrać pościel na jednym lub kilku łóżkach, wytrzeć kurze ze stołów, szafek, telewizorów, parapetów i innych znajdujących się w pokoju przedmiotów.

Praca Niemcy i sprzątanie

Następnie musi zdążyć umyć na błysk łazienkę w tym prysznic, wannę, WC, umywalki, lustra, baterie, wieszaki oraz inne znajdujące się w łazience przedmioty. Poza tym ma obowiązek opróżnić wszystkie kosze na śmieci i wymienić w koszach worki, schować wszelkie koce lub poduszkę do miejsc do tego przeznaczonych, uzupełnić brakujące dodatki jak, gazety, kawy, herbaty, mydła, szampony, ręczniki, serwetki. Co więcej musi także odkurzyć pokój.

Praca w Niemczech dla kobiet bez języka?

Praca dla kobiet, jako pokojówka w niemieckich hotelach, to tak naprawdę praca bez wytchnienia – kończąc sprzątać jeden pokój natychmiast w podobnie szybkim tempie – pokojówka musi zacząć sprzątać kolejny. Pokojówki niemieckich hoteli o wysokim standardzie, są zaopatrzone w odpowiedni strój. Muszą mieć nienaganną prezencje, znać przynajmniej jeden język obcy. Bardzo ciężko jest znaleźć tego typu pracę bez znajomości języka.

Ciężka praca dla kobiet od zaraz?

Kobiety w pracy pokojówki muszą być precyzyjne oraz dokładne, a także wytrzymałe fizycznie i w dobrym stanie zdrowotnym. Każda pokojowa jest zaopatrzona w wózek na sprzątanie, w którym ma potrzebne do pracy rzeczy – jak płyny, proszki i wszystko to, co potrzebne jest do doprowadzenia pokoju do czystości. Pościel musi być gładko i równo ułożona, ręczniki równo poskładane, meble i inne rzeczy wytarte na błysk, na szybach i lustrach nie może być żadnych smug ani tym bardziej drobnych plamek.

Podsumowanie, zarobki, czas pracy

Praca dla kobiet w niemieckich hotelach, jak już wspomnieliśmy wcześniej, trwa około 8 godzin. Nieraz podzielona jest też na zmianowy czas pracy. Niestety wynagrodzenie za tak ciężkie zajęcie zwykle nie jest wyższe niż najniższa krajowa niemiecka.

1 odpowiedź do “Praca dla kobiet, Niemcy – na czym polega praca pokojówki?

  1. Słyszałam dużo o pracy pokojówki i moim zdaniem się nie opłaca. Lepiej jest wyjechać jako opiekunka osoby starszej. Moja koleżanka wyjechała z opieka inter job z Lubina. Po tym jak wróciła była mega zadowolona ze względu na zarobki oraz zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *