Praca dla kobiet, Niemcy – na czym polega praca pokojówki?

Tematem dzisiejszego wpisu jest praca dla kobiet na terenie Niemiec – a dokładniej mówiąc, praca w zawodzie pokojówki. Powiemy sobie tutaj jak wygląda praca pokojówki, na jakie możemy liczyć zarobki oraz na co musimy uważać i o czym wiedzieć podejmując się tego zajęcia.

Praca dla kobiet Niemcy – Pokojówka!

Praca w Niemczech dla kobiet, jaką jest bycie pokojówką, to przede wszystkim bardzo duży wysiłek fizyczny, związany ze sprzątaniem. Przeciętnie wykwalifikowana pokojówka, podczas 8 godzinnego dnia pracy, potrafi posprzątać około 20-stu pokoi. Średnio podczas jednej godziny są to 3 lub 4 pokoje – z chwilą na krótką przerwę w pracy. Łącznie mamy około 20 minut na posprzątanie jednego pokoju. W tak krótkim czasie pokojówka musi przebrać pościel na jednym lub kilku łóżkach, wytrzeć kurze ze stołów, szafek, telewizorów, parapetów i innych znajdujących się w pokoju przedmiotów.

Praca Niemcy i sprzątanie

Następnie musi zdążyć umyć na błysk łazienkę w tym prysznic, wannę, WC, umywalki, lustra, baterie, wieszaki oraz inne znajdujące się w łazience przedmioty. Poza tym ma obowiązek opróżnić wszystkie kosze na śmieci i wymienić w koszach worki, schować wszelkie koce lub poduszkę do miejsc do tego przeznaczonych, uzupełnić brakujące dodatki jak, gazety, kawy, herbaty, mydła, szampony, ręczniki, serwetki. Co więcej musi także odkurzyć pokój.

Praca w Niemczech dla kobiet bez języka?

Praca dla kobiet, jako pokojówka w niemieckich hotelach, to tak naprawdę praca bez wytchnienia – kończąc sprzątać jeden pokój natychmiast w podobnie szybkim tempie – pokojówka musi zacząć sprzątać kolejny. Pokojówki niemieckich hoteli o wysokim standardzie, są zaopatrzone w odpowiedni strój. Muszą mieć nienaganną prezencje, znać przynajmniej jeden język obcy. Bardzo ciężko jest znaleźć tego typu pracę bez znajomości języka.

Ciężka praca dla kobiet od zaraz?

Kobiety w pracy pokojówki muszą być precyzyjne oraz dokładne, a także wytrzymałe fizycznie i w dobrym stanie zdrowotnym. Każda pokojowa jest zaopatrzona w wózek na sprzątanie, w którym ma potrzebne do pracy rzeczy – jak płyny, proszki i wszystko to, co potrzebne jest do doprowadzenia pokoju do czystości. Pościel musi być gładko i równo ułożona, ręczniki równo poskładane, meble i inne rzeczy wytarte na błysk, na szybach i lustrach nie może być żadnych smug ani tym bardziej drobnych plamek.

Podsumowanie, zarobki, czas pracy

Praca dla kobiet w niemieckich hotelach, jak już wspomnieliśmy wcześniej, trwa około 8 godzin. Nieraz podzielona jest też na zmianowy czas pracy. Niestety wynagrodzenie za tak ciężkie zajęcie zwykle nie jest wyższe niż najniższa krajowa niemiecka.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *