Praca jako Au Pair w Niemczech

Jedną z najpopularniejszych branży dla osób, które szukają pracy w Niemczech, ale nie posiadają specjalnych kwalifikacji, jest praca jako Au Pair w Niemczech.

Praca jako Au Pair w Niemczech, co to znaczy?

Najczęściej chodzi o opiekunkę do dziecka, więc praca Au Pair skierowana jest głównie do kobiet oraz dziewczyn, które potrafią nawiązać kontakt z dziećmi. Warto jednak pamiętać, że same dobre chęci to nie wszystko i osoba, która na poważnie myśli o znalezieniu pracy jako Au Pair w Niemczech (czyli tak na prawdę rodziny potrzebującej opiekunki), powinna spełnić również następujące kryteria:

  • Znać język niemiecki w stopniu komunikatywnym (czasami nie jest to potrzebne, bo można porozumiewać się po angielsku lub polsku, zależnie od rodziny, u której znajdzie się prace. Na pewno jednak będzie to dodatkowym atutem podczas rozmowy kwalifikacyjnej)
  • Prawo jazdy (nie jest to konieczne, ale może przeważyć o tym czy dana osoba otrzyma pracę. W końcu zawsze może się zdarzyć, że trzeba będzie gdzieś z dzieckiem podjechać)
  • Doświadczenie w opiece nad dziećmi (z tym może być najtrudniej, bo z reguły doświadczone opiekunki nie szukają nowej pracy, a te, które chcą zacząć, nie posiadają doświadczenia. Zawsze jednak można trochę podkoloryzować swoje CV, o ile rzeczywiście czujemy, że poradzimy sobie ze wszystkimi problemami, jakie mogą mieć miejsce w takiej pracy).
  • Gotowość do rozpoczęcia pracy od… (z reguły ogłoszeniodawcy podają konkretny termin, jednak czasami można spróbować się z nimi dogadać w sprawie tego, że pracę zacznie się trochę później lub wcześniej).

Opinie – na co należy zwrócić uwagę?

Przeglądając oferty pracy dla Au Pair dobrze jest dokładnie zapoznać się z ich treścią, bo chociaż niektóre rodziny biorą na siebie koszty związane z podróżą, to nie jest to regułą. Oprócz tego warto sprawdzić, czy pracodawca zagwarantuje nam mieszkanie oraz wyżywienie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *