Praca sezonowa w Niemczech. Gdzie i jak?

Najłatwiejszy i z oczywistych powodów najczęściej wybierany sposób na to, by zarobić dodatkowe pieniądze – to praca sezonowa na terenie Niemiec. Taka koncepcja, na wyjazd do pracy sezonowej w Niemczech, obowiązuje w szczególności wśród młodzieży i studentów, ale przecież nie tylko. Praca ta może przybierać bardzo wiele różnych form, można ją podjąć właściwie od zaraz i bez znajomości języka.

Praca sezonowa w Niemczech przy zbiorach

Czas wakacyjny sprawia, że zaczynamy rozglądać się za sezonowymi ofertami pracy, które znacząco zwiększą nasze dochody. Jeśli weźmiemy pod lupę pracę sezonową w Niemczech to zauważymy, że bardzo dużo ofert pojawia się w obszarze rolniczym i sadowniczym. Oznacza to, że praca ta polega najczęściej na obrywaniu warzyw lub owoców z niemieckich pól i plantacji. W większości są to truskawki, winogrona lub ogórki, które po zerwaniu należy posortować i układać w opakowaniach. W czasie pracy przewidziana jest zazwyczaj jedna przerwa na jedzenie, sama praca trwa jakieś 8-10 godzin dziennie.

Każdy kto chce pracować sezonowo przy zbiorach powinien być sprawny fizycznie, w dobrym stanie zdrowotnym i być odpornym na niekorzystne warunki atmosferyczne. Niemieccy zleceniodawcy oczekują w tej pracy osób rzetelnych i sumiennych.

Praca Niemcy, sezonowa – bez języka? 🙂

W pracy przy zbiorach dobrze widziane jest również wcześniejsze doświadczenie. W samych Niemczech na farmach i plantacjach szczególnie cenione są pary, bądź całe grupki osób z Polski – co jest bardzo dużą zaletą, w większych grupach osób zawsze jest raźniej. Nie jest także wymagana znajomość języka niemieckiego, choć umiejętność komunikacji będzie niewątpliwie przydatna. Kluczowa w pracy sezonowej jest jednak dyspozycyjność, od czerwca do września.

Gdzie szukać ofert pracy sezonowej w Niemczech od zaraz?

Jak wszyscy wiemy, na rynku ofert pracy działa mnóstwo agencji pośredniczących, które przeprowadzają nas przez większość formalności, wraz z wyszukaniem samej pracy. Mimo wszystko co jakiś czas słychać o różnych incydentach i przypadkach nieuczciwych pośredników. Dlatego też jeśli decydujemy się szukać ofert pracy sezonowej w Niemczech przez agencję pośrednictwa pracy, należy ją wcześniej dokładnie sprawdzić i zweryfikować. Dobrze jest sprawdzić jak długo dana agencja działa i jaką ma opinie wśród internautów. Warto również sprawdzić czy działa legalnie, można to zrobić w rejestrze agencji zatrudnienia (stor.praca.gov.pl). Najlepiej również omijać te, które założono niedawno i nie ma opinii na ich temat.

Podsumowując temat pracy sezonowej w Niemczech

Podjęcie pracy sezonowej w Niemczech jest proste i można się go podjąć w sezonie niemal od zaraz, najlepszym dowodem tego jest to, że każdego roku dokonuje tego ogromna grupa studentów, uczniów i innych osób, dla których wakacje to przede wszystkim praca, a nie nudzenie się przed komputerem i czekanie na zakończenie studiów.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *