Z czego słyną Niemcy jako kraj? Czyli ciekawostki o Niemczech

Kraj Niemiecki liczy około 80 milionów mieszkańców i jest najludniejszym krajem w Unii Europejskiej. Co najważniejsze stanowi czołowe pod względem gospodarczym i politycznym państwo Europy. Samych ciekawostek na temat tego z czego słyną Niemcy jako kraj, nie sposób wyliczyć w jednym wpisie. Z całą pewnością możemy powiedzieć, że to olbrzymie państwo, które pełne jest atrakcji przyrodniczych i kulturowych.

Z czego słyną Niemcy jako kraj?

Pierwsza myśl jaka przychodzi nam do głowy to oczywiście niemieckie samochody, które są rozpoznawane na całym świecie. Marki takie jak Porsche, Audi, BMW, Mercedes, Volkswagen czy Opel, są swoistą ikoną najwyższej jakości w branży motoryzacyjnej. Stanowią one ważne ogniwo wizerunku Niemiec jako kraju wysoko rozwiniętego.

Najsłynniejsze i najbardziej znane zabytki Niemiec

Kraj Niemiecki znany jest również z wielu zabytków i kilku niezwykłych miejsc. Należą do nich przede wszystkim: pałac Zwinger w Dreźnie, który jest jednym z najsłynniejszych europejskich obiektów późnego baroku. Forteca Neuschwanstein – jest jednym z najbardziej znanych zabytków turystycznych Niemiec, obiekt ten jest tak niezwykły, że mamy wrażenie jakbyśmy przenieśli się do jakiejś baśni. Kolejnym z najważniejszych zabytków Niemiec jest katedra w Kolonii. Jest ona wspaniałym dziełem architektury gotyckiej i jedną z najbardziej monumentalnych świątyń katolickich. Katedra ta jest drugą co do wielkości, chrześcijańską świątynią na świecie. Zamek w Heidelbergu łącznie z zabytkowym mostem nad rzeką Neckarem, to z całą pewnością najbardziej zachwycający z pejzaży, jaki można zobaczyć w Niemczech.

Najważniejsze miejsca niemieckie

Biorąc pod lupę świat natury, to czekają na nas do zwiedzenia również dwie wyspy na Jeziorze Bodeńskim – Mainau i Reichenau. Reichenau znana jest głównie z postawionego na wyspie klasztoru Benedyktynów. Mainau określa się często mianem wyspy kwiatowej – słynie ona głównie z pięknych parków i ogrodów, które zapełnione są tropikalną roślinnością. Kolejną ciekawostką i zarazem najważniejszym miejscem jest Brama Brandenburska. Jest to zabytkowa budowla, która jest najbardziej charakterystyczną rzeczą z której słyną Niemcy. Na odwiedzenie czeka oczywiście jeszcze wiele innych niesamowitych miejsc, których nie sposób tutaj wszystkich opisać.

Najbardziej znani Niemcy?

Mimo iż naród niemiecki dał światu szereg znakomitych i nieocenionych ludzi to w rankingu, najbardziej znani Niemcy – na pierwszym miejscu uplasował się Adolf Hitler (pomimo faktu że tak naprawdę pochodził on z Austrii). Osobnik ten przez swój haniebny życiorys, stał się jedną z najbardziej znanych osób na świecie. Pomijając ten negatywny obraz, naród niemiecki wydał światu również wielu wartościowych ludzi. Oto najsłynniejsi Niemcy: Jan Gutenberg – wynalazca druku, Jan Sebastian Bach – najgenialniejszy kompozytor XVIII wieku, Ludwig van Beethoven – wspaniały kompozytor i pianista, Albert Einstein – największy fizyk XX wieku, Friedrich Nietzsche – filozof polskiego pochodzenia, Karl Benz – wielki inżynier i pionier motoryzacji, Rudolf Diesel – konstruktor i wynalazca silnika diesla, Ferdynand Porsche – konstruktor samochodów, bracia Grimm – pisarze i uczeni niemieccy, Joseph Ratzinger – papież Kościoła Rzymskokatolickiego.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *