Dlaczego wyjeżdżamy do pracy za granicę?

Jeszcze jakiś czas temu Polacy bardzo często wyjeżdżali do pracy za granicę. To głównie z tego powodu, że w Polsce po prostu nie dzieje się dobrze. Młodzi ludzie kończą dobre szkoły i miesiącami poszukują dla siebie pracy, której i tak nie znajdują.

Dlaczego wyjeżdżamy do pracy za granicę?

Jak ktoś ma więcej szczęścia to ląduje gdzieś na zmywaku w pizzerii czy w sklepie z ciuchami na rynku. Za taką pracę dostajemy śmieszne wynagrodzenie. Namęczymy się i poświęcimy dużo czasu, a tak naprawdę nie wystarczą nam te pieniądze na życie. Wolimy więc robić dokładnie to samo, ale gdzieś w Europie Zachodniej, gdzie zarobimy nawet 4-5 razy więcej. Kilka miesięcy takiej pracy i można przywieźć niezłe pieniądze do kraju.

Bogaty pakiet socjalny

Jest też spora grupa ludzi, która wyjeżdża do pracy za granicę także z innego powodu. Chodzi o świadczenia rodzinne. W innych krajach tego kontynentu państwa dbają o swoich obywateli i mają dobrze zorganizowaną politykę prorodzinną. Wychowywanie dzieci za granicą nie wiąże się z takim ubóstwem jak u nas. Z tego powodu wiele młodych rodzin z Polski na dobre wyprowadza się do innych krajów i zmienia swoje obywatelstwo.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *