Jak Niemcy postrzegają Polaków? – Sonda uliczna

Stereotypy na temat ludzi istnieją od zawsze. Dotyczy to również naszego kraju. Wiele informacji przedstawianych o nas, jest jednak mocno przesadzonych lub wręcz wyssanych z palca. W tym wpisie poruszymy temat tego, co Niemcy myślą o Polakach mieszkających na terenie Niemiec oraz co sądzą o narodzie polskim?

Jak Niemcy postrzegają Polaków? Negatywne Stereotypy

Mimo że uważa się nas za naród wykształcony, to cały czas biedny i pozbawiony pracy. Pijani Polacy to stereotyp, który dominuje za granicami naszego kraju, pijemy dużo i często.

Do tego wszystkiego dochodzi fakt, że przez niektórych Niemców wciąż jesteśmy postrzegani jako cwaniacy i złodzieje, co wskazuje, że niektóre stereotypy ciężko wymazać nawet po latach. Większość z nas wciąż pokutuje za żart: „Przyjedź do polski, twój samochód już tam jest”.

Co gorsze opuszczając granicę własnego kraju nie jesteśmy w stanie porozumieć się z obcokrajowcem. Duża część polaków pracujących w Niemczech nie zna nawet podstawowych zwrotów.

Co myślą Niemcy o polakach? Sonda uliczna

Zadając to pytanie, przypadkowo spotkanym przechodniom z Berlina zauważamy, że uprzedzenia i negatywne stereotypy powoli zanikają. Mieszkańcy Berlina, którzy mieli kontakt z Polakami podkreślają, że jesteśmy uprzejmym i bardzo optymistycznym narodem.

Nasi zachodni sąsiedzi, uważają nas również za bardzo pracowitych ludzi. Szczególnie chwalą naszych fachowców podkreślając, że jesteśmy bardzo dokładni, pracujemy szybko i za dobrą cenę.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *