Popularne skróty związane z mieszkaniami

Czasami znalezienie mieszkania zabiera nieco więcej czasu niż miałoby to miejsce wtedy, gdy wszystko byłoby przez nas lepiej zaplanowane. Jedną z największych trudności, z którymi spotykają się Polacy, są skróty wykorzystywane w ogłoszeniach.

Nie ma w tym niczego dziwnego, bowiem nawet niektórzy Niemcy mają problemy z ich rozszyfrowaniem, a co dopiero osoby, które widzą je na oczy po raz pierwszy. Jeżeli zatem mamy już wypatrzone mieszkanie i chcielibyśmy je wynająć, to powinniśmy zapoznać się z poniższą listą najczęściej używanych w ogłoszeniach skrótów.

Lista popularnych skrótów związanych z mieszkaniami

Dla wielu osób najistotniejszą informacją będzie „Prov.frei”, które oznacza po prostu to, że nie będziemy musieli zapłacić za usługi związane z pośrednictwem. Szukając mieszkania umiejscowionego na parterze powinno nas zainteresować oznaczenie „EG”, natomiast jeżeli wolimy mieszkać nieco wyżej, to musimy znaleźć ogłoszenie, które w treści będzie zawierało „2 OG”. Nie trzeba obawiać się zimna jeżeli natrafimy na symbol „ZH”, który oznacza centralne ogrzewanie.

To oczywiście nie wszystkie skróty, bo oprócz tych najważniejszych, istnieje także cała masa dodatkowych. „Gge” oznacza garaż, natomiast „Bj.” określa rok budowy. Wszystkie opłaty dodatkowe będą znajdowały się przy „NK”, a wysokość kaucji odnajdziemy dzięki skrótowi „KT”. Miłośnicy palenia będą musieli zrezygnować z mieszkań, które opisane są jako „NR”, co oznacza, że przeznaczone są dla osób niepalących.

Łazienka z oknem zaznaczona będzie jako „TGL-Bad”, a jeżeli zależy nam na naprawdę zadbanym mieszkaniu, to musimy wybrać takie, które określono „gepfl.”. Planując dojazd do pracy warto wybrać takie mieszkanie, które cechuje „U/S-Bahn Nähe” – w tym przypadku chodzi o bliskość metra.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *