Portale z ogłoszeniami pracy w Niemczech

Szukanie pracy w Niemczech najlepiej zacząć jeszcze przed wyjazdem, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy znajdzie się odpowiednią ofertę.

Portale z ogłoszeniami pracy w Niemczech

W tym celu warto wykorzystać wszelkie możliwe kontakty, a więc popytać znajomych, wrzucić stosowną informację na Facebooka lub inne serwisy społecznościowe, przeglądać fora i strony internetowe o tematyce pracy itp. Nie można również zapominać o niemieckich portalach z ogłoszeniami pracy, szczególnie że niemiecki pracodawca właśnie tak z reguły szuka osób do pracy.

Strony z ofertami pracy:

 • monster.de – Rozbudowany portal www.monster.de również powinno się odwiedzić w pierwszej kolejności, gdyż nie dość, że lista aktualnych ofert pracy jest naprawdę długa, to dodatkowo można ją sortować po różnych słowach kluczowych, co ułatwia np. znalezienie pracy w pobliżu miejsca zamieszkania.
 • jobpilot.de – Chociaż portal www.jobpilot.de został przejęty przez opisaną powyżej stronę i wiele ofert z www.monster.de publikowanych jest jednocześnie na www.jobpilot.de to i tak warto na nią od czasu do czasu zajrzeć.
 • arbeitsagentur.de – Jedną z popularniejszych stron jest www.arbeitsagentur.de, czyli witryna państwowej agencji pracy Bundesagentur für Arbeit. Wybór jest naprawdę duży.

Uwaga na oszustów

Nawet poszukiwania pracy w Polsce mogą zakończyć się tym, że trafimy na oszusta i nie uda nam się odzyskać należnych nam pieniędzy, a co dopiero mówić o obcych krajach, w których ktoś dopiero zaczyna pracę?

Należy zatem uważać na oszustów, bo można przez nich stracić wiele czasu, nerwów i pieniędzy. Przekonało się już o tym wiele osób i jeżeli ktoś nie chce dołączyć do grona oszukanych pracowników, powinien pamiętać o kilku rzeczach:

 • Po pierwsze, praca w Niemczech, która wydaje nam się zbyt dobra, aby mogła być prawdziwa, w rzeczywistości najpewniej będzie próbą oszustwa. To prawda, że w Niemczech można zarobić o wiele więcej, ale też nikt nie powinien wierzyć w ogłoszenia, w których ktoś obiecuje mu ogromne pieniądze tylko za kilka godzin pracy w tygodniu. Często osoby, które skuszą się na takie oferty, zostają później oszukane i nie dość, że nie otrzymują należnego im wynagrodzenia, to dodatkowo muszą dochodzić swoich praw w sądzie, co czasami jest trudne.
 • Po drugie – zawsze należy pracować na umowę. Pracodawca może próbować nam wmówić, że jeżeli nie podpiszemy z nim umowy, to będzie to dla nas korzystniejsze (dla niego zresztą również), ale jeżeli ktoś nie będzie posiadać umowy i zostanie oszukany, praktycznie nie ma żadnych szans na to, aby odzyskał swoje pieniądze. Umowa powinna być więc podpisywana za każdym razem, chyba że pracodawca cieszy się naszym zaufaniem lub już wcześniej mieliśmy okazję robić z nim interesy.
 • Po trzecie – gdy ktoś zostanie już oszukany, nie powinien się z tym godzić, bo nawet jeżeli w żaden sposób nie uda się odzyskać pieniędzy, to zawsze warto przynajmniej spróbować ostrzec innych, aby nie byli stratni przez nieuczciwego pracodawcę.

Smutne jest to, że często oszustami okazują się sami Polacy, którzy chcą żerować na swoich rodakach i obiecują im wiele, z czego nic się później nie spełnia.

2 odpowiedzi do “Portale z ogłoszeniami pracy w Niemczech

 1. Witam,posiadam doświadczenie w opiece 14 lat,znam język niemiecki w stopniu b.dobrym.szukam pracy od zaraz na 2 mce,w mieście Köln,Düsseldorf,Dortmund,Monachium.Posiadam takze referencje.Nr.kontaktowy 536280615
  Pozdrawiam Joanna Bober

  • Pani Joanno zapraszam na https://szukampracy.pl
   Znajdzie Pani u nas oferty w Niemczech oraz Belgii.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *