Praca jako Au Pair w Niemczech

Jedną z najpopularniejszych branży dla osób, które szukają pracy w Niemczech, ale nie posiadają specjalnych kwalifikacji, jest praca jako Au Pair w Niemczech.

Praca jako Au Pair w Niemczech, co to znaczy?

Najczęściej chodzi o opiekunkę do dziecka, więc praca Au Pair skierowana jest głównie do kobiet oraz dziewczyn, które potrafią nawiązać kontakt z dziećmi. Warto jednak pamiętać, że same dobre chęci to nie wszystko i osoba, która na poważnie myśli o znalezieniu pracy jako Au Pair w Niemczech (czyli tak na prawdę rodziny potrzebującej opiekunki), powinna spełnić również następujące kryteria:

  • Znać język niemiecki w stopniu komunikatywnym (czasami nie jest to potrzebne, bo można porozumiewać się po angielsku lub polsku, zależnie od rodziny, u której znajdzie się prace. Na pewno jednak będzie to dodatkowym atutem podczas rozmowy kwalifikacyjnej)
  • Prawo jazdy (nie jest to konieczne, ale może przeważyć o tym czy dana osoba otrzyma pracę. W końcu zawsze może się zdarzyć, że trzeba będzie gdzieś z dzieckiem podjechać)
  • Doświadczenie w opiece nad dziećmi (z tym może być najtrudniej, bo z reguły doświadczone opiekunki nie szukają nowej pracy, a te, które chcą zacząć, nie posiadają doświadczenia. Zawsze jednak można trochę podkoloryzować swoje CV, o ile rzeczywiście czujemy, że poradzimy sobie ze wszystkimi problemami, jakie mogą mieć miejsce w takiej pracy).
  • Gotowość do rozpoczęcia pracy od… (z reguły ogłoszeniodawcy podają konkretny termin, jednak czasami można spróbować się z nimi dogadać w sprawie tego, że pracę zacznie się trochę później lub wcześniej).

Opinie – na co należy zwrócić uwagę?

Przeglądając oferty pracy dla Au Pair dobrze jest dokładnie zapoznać się z ich treścią, bo chociaż niektóre rodziny biorą na siebie koszty związane z podróżą, to nie jest to regułą. Oprócz tego warto sprawdzić, czy pracodawca zagwarantuje nam mieszkanie oraz wyżywienie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *