Problemy z zakwaterowaniem w Niemczech

Wyjeżdżając do Niemiec w celach zarobkowych, nie możemy zapomnieć o załatwieniu sobie zakwaterowania. Oczywiście, zawsze będzie można skorzystać z jakiegoś hotelu i na pewno uda nam się znaleźć wolne miejsce ale ze względu na wysokie koszty, to rozwiązanie powinniśmy stosować tylko w ostateczności.

Problemy z zakwaterowaniem w Niemczech

Najprościej jest wynająć mieszkanie, szczególnie że jeżeli dobrze poszukamy, to prawdopodobnie uda nam się znaleźć zakwaterowanie w pobliżu naszego miejsca pracy, więc zaoszczędzimy również na transporcie.

Gdyby jednak okazało się, że nie jest to możliwe, to powinniśmy kierować się wówczas poradami znalezionymi w sieci – nie ma sensu wynajmować jakiegoś mieszkania tylko dlatego, że jest tanie, jeżeli na przykład są w nim tragiczne warunki lub sąsiedzi nie dadzą nam normalnie żyć. Sprawdźmy też jak będziemy rozliczać się za ogrzewanie, bowiem energia w Niemczech jest dosyć droga, dlatego też nie ma sensu wynajmować nieocieplonego mieszkania i wydawać wszystkich pieniędzy na ogrzewanie.

Gdzie szukać mieszkania?

Oferty mieszkań do wynajęcia można znaleźć w sieci lub prasie codziennej, bowiem praktycznie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia. Warto też sprawdzać słupy z ogłoszeniami, gdyż w ten sposób właściciele mieszkań również szukają nowych lokatorów.

Najwyższe ceny mieszkań

Pamiętajmy, że najwyższe ceny obowiązują z reguły w okolicach Monachium, więc jeżeli chcemy tam mieszkać, to musimy znaleźć dobrze płatną pracę. Co ciekawe, im dalej na północ, tym taniej i różnice w cenach mogą wynosić nawet 30 – 50 procent.

Najniższe ceny mieszkań – tani Hamburg

Jeżeli nie będziemy mieli problemów z dojazdem do pracy, zawsze możemy zastanowić się nad mieszkaniem w Hamburgu – przeciętny koszt wynajmu mieszkania to jedynie niewiele ponad 6 euro za metr kwadratowy, więc bez problemu będziemy mogli opłacić nawet większe lokum.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *